+48 735 585 409 kontakt@martindoe.pl

Wianek we włosach.

     Od lat dekorujemy sale weselne, kościoły i tworzymy bukiety dla młodych par. Od zaledwie kilku lat zaobserwowaliśmy niesamowicie silny trend, świeże kwiaty to już nie tylko bukiet trzymany przez pannę młodą. Coraz części kobiety decydują się założyć kwiaty na głowę, w formie wianka. My jesteśmy absolutnie zakochani nową modą. Jest urocza i dodaje pannie młodej sporo dziewczęcości i blasku. Oczywiście wianek na głowie nie pasuje do każdej sukni i rodzaju wesela. Doskonale sprawdzi się na weselu rustykalnym, romantycznym, z delikatną sukienką i makijażem.

     Kiedyś, wianki były symbolem czystości, niewinności i delikatności. Dzisiaj są już tylko ozdobą, która wciąż kojarzy się z tymi cechami. Jakie kwiaty wybrać od wianka? Aby służył nam całą zabawę i pięknie ozdabiał? Wybór kwiatów sprowadza się głównie do urody panny młodej. Kolory i jego wielkość powinny grać z kolorem włosów, oczu i cerą dziewczyny, żeby podkreślić jej urodę, a nie przyćmić. Ważne, aby kwiaty były również wytrzymałe, ale o dobór powinna się już martwic florystka. Wiele kwiatów nadaje się na wianki.

     Na koniec zostaje wianek wpiąć we włosy. Jeżeli mamy włosy spięte, jest to ciut trudniejsze, ponieważ fryzura musi tworzyć z wiankiem spójną całość. Przy rozpuszczonych problem znika, wystarczy wianek delikatnie podpiąć wsuwkami, aby nie spadł podczas weselnej zabawy.